indexJízdy na koni, Dětské tábory


Výuka ježdění

Výcvik probíhá na otevřené pískové jízdárně nebo v kryté jezdecké hale pod vedením instruktora. Začátečníci se naučí správný sed, základní povely. Zkušenější jezdci trénují podle schopností a zkušeností jízdu v kroku, klusu a cvalu. Též nabízíme přípravu na Zkoušky základního výcviku jezdce. Výuková hodina má přibližně 30 - 35 minut.

Vyjížďky do přírody

Pro pokročilejší jezdce nabízíme vyjížďky do malebné přírody v okolí našeho dvora. Začátečníci musí před vyjížďkou nejdříve absolvovat jednu nebo více výukových hodin - záleží na schopnostech jezdce
Vyjížďky jsou možné pouze s doprovodem a je možné se objednat jak pro jednu osobu nebo i pro skupinu jezdců. Vyjížďka trvá přibližně 45 minut, po dohodě je možné

Výbava a pokyny pro jezdce

K dispozici k zapůjčení jsou jezdecké přilby, případně chránič páteře (páteřák) - přilba je vždy nutná!
Velmi důležité při výuce či vyjížďkách je dobré a pohodlné oblečení: Rajtky (jezdecké kalhoty), jezdecké boty (perka, vysoké jezdecké boty). Pokud uvažujete pouze o vyzkoušení jezdeckého sportu, pak stačí elastické dlouhé kalhoty a pevné kotníkové boty s hladkou podrážkou.
Vždy je možné domluvit si individuální podmínky pro výuku či vyjížďky.

Svezení dětí na koni

Nabízíme svezení dětí na venkovní jízdárně (v případě špatného počasí v hale). Jízda zahrnuje 4 kolečka, je možné i delší svezení s délkou do 30-ti minut. Pro školy i školky je to zajímavý tip na školní výlet.

Pobyty u koní - letní tábory

Každoročně připravujeme 5-ti denní pobyty dětí u koní (vhodné i pro mladistvé a dospělé, určena je pouze spodní věková hranice od 8-mi let). Těchto 5 dní je zaměřeno na sblížení dětí s koňmi, zahrnuje jízdu na koni i péči o koně a prostředím kolem nich.

Nástup: vždy v neděli 17 - 17:30 hod.
Odjezd: vždy v pátek 13 - 14:00 hod.

Cena: 5 dní pobytu za 2700 Kč. V ceně je plná penze (snídaně, oběd, svačina, večeře), ubytování, 1 hodina jízdy na koni denně (v případě špatného počasí se nahrazuje další den). Zálohu 500,- Kč je nutné zaplatit z organizačních důvodů na účet 150141992/0600. Vaše přihláška je platná po zaplacení zálohy. V případě odhlášení účastníka - 1 měsíc a méně před nástupem - je záloha NEVRATNÁ.
Doplatek 2200,- Kč bude uhrazen nejpozději při nástupu (hotově).
Jsme schopni zajistit i pobyt pro děti s bezlepkovou dietou, cena však bude vzhledem k jinému stravování rozdílná.

Termíny:
Letos pořádáme 2 turnusy Pobytů u koní - již obsazeny.
Ostatní týdny jsou k dispozici právě pro Vás. Zatím mají rezervaci DDM Přeštice a DDM Blovice

I. turnus 19. 7. 2015 - 24. 7. 2015
II. turnus 9. 8. 2015 - 14. 8. 2015

v případě zájmu nás kontaktujte při větším počtu zájemců vypíšeme nový termín


Pojištění: JE NUTNÉ, ABY MĚLO KAŽDÉ DÍTĚ ÚRAZOVOU POJISTKU !

Vybavení pro pobyt: spacák, kartičku ZP, baterku, hygienické potřeby, oblečení, boty + jedny s hladkou podrážkou na ježdění, jezdecké potřeby nejsou nezbytné - přilby jsou k zapůjčení. Cennosti a technické vymoženosti prosím nechte doma nebudeme je potřebovat. Mobilní telefony, rádia, větší obnosy peněz a jiné cennosti jsou ZAKÁZÁNY. Děkujeme za pochopení.

Ubytování: V malých chatičkách.

Přihlášky: Zde si můžete stáhnout Přihlašovací formulář. Po vyplnění nám jej zašlete poštou, nebo e-mailem na adresu kone.svrzno@seznam.cz.

Ukázka z programu dne: 7.00 Budíček, 7.30 Snídaně, 8.00 Vyhánění koní do výběhů, pomáhání při čištění boxů, úklid dvora, čištění koní. I. skupina výcvik (jízda na koni), 11.30 Oběd 1 - 2 hodiny poledního klidu podle potřeby dětí, 14.00 II. skupina výcvik, I skupina se učí o koních, čistí koně, 15.00 Svačina, 15.30 krmení koní, pomocné práce, III. skupina - výcvik, 17.00 Zavírání koní, krmení, 18.30.-19.00 Večeře 1 hodina osobního volna, 20.00 Společenské hry, 22.00 Po hygieně večerka

Takto zhruba vypadá každý den, hry až po práci, žádné koupání, snažíme se, aby děti užily legraci i při práci.

Další informace o táborech: Michaela Kodadová, tel.: +420 777 231 549, email: kone.svrzno@seznam.cz

Prodej koní
Služby a obchod
restaurace a pension
Jízdy
Akce
galerie
O nás ...
Ceník
Odkazy
Kontakt


TOPlist